úterý 20. srpna 2013

Změna je život


Ahojky,
pokud nejste na mém blogu poprvé, tak jste si mohli všimnou pár změn, které mi dali opravdu zabrat a bez pomoci mé sestřičky bych to nikdy nezvládla!:) Děkuji ti Janičko :-*

Včera večer jsem se rozhodla, že se chci začít blogu více věnovat a že by mu neuškodil i nějaký ten nový kabátek (= vzhled). Večer jsem tedy začala vymýšlet nový vzhled a dneska dopoledne (radši nebudu ani přemýšlet, jak dlouho, ale bylo to až moc dlouho) jsem se o své nápady podělila s Janičkou, která mi moc pomohla a začali jsme to dávat dohromady.

Nikdy jsem si nemyslela, že budu patřit mezi ty blogerky, které zaujme motiv vesmíru natolik, že ho budou „cpát“ do designu blogu… ale jak si sami můžete všimnout, tak už patřím mezi ně.

Nyní se s vámi podělím o to, co přesně jsme měnili.
1.       Záhlaví – od založení blogu jsem měla stejné záhlaví (pouze jednoduché na podobný styl jako mám nyní), ale chtěla jsem ho nějak oživit, což si myslím, že se mi povedlo. Vložení záhlaví mi dalo celkem zabrat, protože se pozadí pořád měnilo z bílé na šedivé (pořád netuším proč, ale nakonec jsem to trošku ošidila a vypadá to tak, jak má).

2.       Menu – nedovedete si ani představit, kolik práce to menu dalo, je to něco, co bych sama opravdu nikdy nezvládla. Nejdříve jsem menu rozšířila a přidala do něj pravidelné čtenáře (které byli předtím hned pod záhlavím), dále jsem si vytvořila nové ikonky pro bloglovin,facebook, sestryblog a ask.fm (které jsem si po delší době opět založila) a sestra mi ikonky dala takto krásně vedle sebe (mě to prostě nešlo :/). Dále jsem udělala i novou ikonku pro giveaway, kterou plánuji brzy ukončit.

3.       Přečíst celý článek – tak toto je něco, co se mi už delší dobu líbilo, ale netušila jsem, jak na to. Vytvořila jsem pouze nápis a o zbytek se už postarala sestřička (která je tak moc hodná, že dokonce udělala návod, který zde brzy zveřejním).
4. Favicon - změnila jsem ikonku (to bylo na celé změně asi to nejjednodušší).

Když to takto sepíši, tak to vypadá, že jsme skoro nic nezměnili, ale opak je pravdou. Dalo to opravdu více práce, než si myslíte!:)

Jak se vám líbí změny?:)

7 komentářů:

 1. nevím proč, ale jedině ikonka se mi nezměnila, pořád se mi ukazuje to srdíčko ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to chvilku trvá.. na chromu se mi změnila, ale na mozille ještě taky ne :)

   Vymazat
 2. Můžu se prosím zeptat jak jsi tu ikonku změnila ? :))

  jinak jsem se přidala do pravidelného čtenáře, tak bych byla moc ráda kdyby ses ke mě také přidala:)

  http://blogblondateholky.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud myslí favicon, tak návod je tady: http://brunetky.blogspot.cz/2013/06/vylepsi-si-popisek-favicon.html
   jinak děkuji, že jsi má nová pravidelná čtenářka :)

   Vymazat
 3. to je skvělé!! už se těším na ten návod, protože to "přečíst celý článek" bych chtěla taky.. :/ :D

  Zúčastni se u mě na blogu giveaway :) !

  OdpovědětVymazat
 4. mas to fakt pekne sestra je moc sikulka!

  Inak WELEDA giveaway stale trva tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/08/weleda-peeling-super-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pěkný design ! :) moc se mi líbí.

  OdpovědětVymazat